Otwarte Pon- PT 8:00-17:00, Sob 8-13
Email info@granitymarmury.pl Zadzwoń +48 22 615 58 92 +48 602 392 091
Otwarte Pon- PT 8:00-17:00, Sob 8-13
Email info@granitymarmury.pl Zadzwoń +48 22 615 58 92 +48 602 392 091

Jakie kolory mebli pasują do marmurowego blatu?

0

Marmur to kamień naturalny, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Dla wielu osób stanowi wyznacznik luksusu, dlatego chętnie wybiera się ten materiał na blaty łazienkowe. Marmur jest uniwersalny w zastosowaniu i ma rozmaite wybarwienia, dlatego można z nim stworzyć niesamowite aranżacje, które wyróżniają się elegancją i wyjątkowym stylem. Zobaczmy, z jakimi kolorami mebli najlepiej łączyć marmurowe blaty.

Czym wyróżnia się marmur?

Marmur to tworzywo, które od wieków wykorzystywane jest w aranżacji i wykończeniu wnętrz. W ostatnich latach jego popularność znacznie wzrosła i coraz częściej możemy zobaczyć marmurowe blaty w domowych łazienkach. Choć marmur nie charakteryzuje się tak dużą trwałością, jak granit, przy odpowiedniej pielęgnacji z łatwością przetrwa w wilgotnym środowisku, zapewniając przestrzeni stylową prezencję.

Blaty marmurowe wybierane są przede wszystkim ze względów estetycznych. Takie dodatki wyglądają elegancko, dlatego nadają wnętrzom luksusowego charakteru. Blaty marmurowe najczęściej stosuje się w łazienkach, rzadziej polecane są do kuchni ze względu na stosunkowo niską odporność na zarysowania i wysoką temperaturę. Pomimo tego, blaty marmurowe we wnętrzach to dość powszechny widok. Jeżeli i Ciebie interesuje takie rozwiązanie, doradzamy, jaki kolor mebli dobrać, aby aranżacja była spójna i estetyczna.

Z jakimi kolorami najlepiej łączyć marmur we wnętrzach?

Marmur występuje w różnych ciekawych wybarwieniach, co pozwala na wykonanie oryginalnych aranżacji i interesujący dobór kolorystyki mebli do blatów marmurowych. Zobaczmy, jaki kolor mebli będzie najlepiej pasował do określonych odcieni marmuru.

Jasny marmur świetnie komponuje się z ciemnymi odcieniami szarości oraz czernią, z którymi może stworzyć ciekawy, elegancki kontrast. Takie zestawienie nada wnętrzu atmosfery elegancji i luksusu. Chcąc jeszcze bardziej podkreślić ekskluzywną nutę, do jasnego marmurowego blatu i ciemnych mebli warto dołączyć złote akcenty, np. w postaci złotej baterii umywalkowej.

Jasny marmur w odcieni kości słoniowej można też zestawić z meblami w bieli lub odcieniach beżu, co świetnie będzie wyglądać w aranżacji minimalistycznej. Jeżeli chcesz zaskoczyć oryginalną przestrzenią, możesz wybrać do marmurowych blatów meble w odcieniu butelkowej zieleni. Praktycznie każdy kolor blatu marmurowego można dopasować do mebli w granacie lub odcieniach niebieskiego.

Jak dobrać odpowiednie meble do blatu z marmuru?

Blaty marmurowe cieszą się dużą popularnością ze względu na walory estetyczne i dużą uniwersalność. Oznacza to, że można je dopasować do różnorodnej kolorystyki mebli, ponieważ ten kamień naturalny także występuje w wielu ciekawych odcieniach. Stawiając na blaty marmurowe, zyskujesz szerokie pole do popisu podczas urządzania domowej łazienki. Pamiętaj, że marmur, pomimo świetnej prezencji, wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która przedłuży jego żywotność i zapewni dobrą kondycję na wiele lat.