Otwarte Pon- PT 8:00-17:00, Sob 8-13
Email info@granitymarmury.pl Zadzwoń +48 22 615 58 92 +48 602 392 091
Otwarte Pon- PT 8:00-17:00, Sob 8-13
Email info@granitymarmury.pl Zadzwoń +48 22 615 58 92 +48 602 392 091

Jaki kamień na schody?

0

Jaki kamień na schody

Niezależnie od umiejscowienia schodów warto zastosować we wnętrzu kamień naturalny. Jest on wytrzymały i efektowny, tak więc idealnie sprawdzi się w wielu wnętrzach o różnorodnych stylach i przeznaczeniach. Dzięki łatwości czyszczenia elementów kamiennych jesteśmy w stanie zadbać o czystość i piękny wygląd schodów.

Na jaki kamień się zdecydować przy wyborze schodów?

Wybierając kamień na schody warto zwrócić uwagę na jego wytrzymałość i właściwości. Nie każdy kamień będzie dobrym rozwiązaniem, ze względu na łatwość występowania ukruszeń i niską wytrzymałość nacisku. Są jednak kamienie, takie jak Marmur i Granit, które często spotykamy we wnętrzach używając je na schody. Granit jako naturalny kamień wyróżnia się trwałością i wytrzymałością w różnych warunkach pogodowych. Sprawdzą się w często umieszczanych miejscach zarówno w budynku, ale i na zewnątrz. Granit nie ulega zarysowaniom, a elegancki wygląd zachęca do zastosowania go we wnętrzach. Marmur często możemy spotkać w luksusowych hotelach, bankach, czy innych siedzibach użyteczności publicznej, w której cenimy sobie elegancki wygląd. Schody z marmuru pięknie prezentują się z dodatkami oświetlenia oraz pozłacanych balustrad, budując tym charakter pięknego, eleganckiego budynku. Natomiast schody z granitu są nie tylko trwałe i odporne na zarysowania, ale także nadają wnętrzom wyjątkowy charakter dzięki swojej naturalnej teksturze i eleganckiemu wyglądowi. Idealnie nadają się do zarówno funkcjonalnych, jak i estetycznych zastosowań, dodając solidności i prestiżu każdemu budynkowi.

Odpowiednie dobranie kolorystyczne pozwoli osiągnąć efekt bogatego wnętrza, w którym każdy poczuje się wyjątkowo. Planując schody wewnętrzne oraz zewnętrzne warto zastanowić się jakich cech i właściwości oczekujemy. Do jakiego miejsca będziemy chcieli go użyć i czy codziennie będzie używany przez setki osób, czy raczej małe grono rodzinne. Decydując się na schody kamienne mamy pewność, że pozostaną z nami na lata, a ich użytkowanie będzie codziennie przyjemne i bezproblemowe. W przypadku wątpliwości odnośnie decyzji wyboru kamienia na schody warto skontaktować się ze specjalistą, który w profesjonalny sposób przedstawi wszelkie zalety oraz wady konkretnych kamieni naturalnych.

Wybierając schody z kamienia zyskujemy

Mimo pozornemu odczuciu, że kamień oziębi pomieszczenie, nie ma co mu ulegać. Zachęcamy do obejrzenia galerii wykonanych przez nas projektów, które pokazują, jak można wykorzystać kamień na schodach, a pomieszczenie pozostanie przytulne i pełne ciepła. Trwałość kamienia i niepowtarzalny wygląd sprawia, że nasza przestrzeń będzie wyjątkowa i efektowna, a upływający czas nie zmieni jego trwałości ani przyjemności w korzystaniu.

Decydując się na schody z kamienia pozwalamy sobie odetchnąć z ulgą, że przez lata nie będziemy zmuszeni zmieniać ich na inne. Dzięki charakterystyce i właściwościach kamienia naturalnego na schodach czystość i piękny wygląd będzie nam towarzyszyć codziennie. Sięgając po kamień w urządzaniu swojego domu, biura, czy innej inwestycji skontaktuj się z naszą firmą poprzez formularz albo telefon. Specjaliści pomogą wybrać idealne rozwiązanie pod Twoje potrzeby, byś mógł cieszyć się z efektu schodów kamiennych.